Интер (Милано) записа втора поредна домакинска загуба от началото на сезона в Италия, след като отстъпи с 0:2 на Сиена в мач от 4 кръг на Серия “А”. Головете за успеха бяха дело на Симоне Вергасола и Франческо Валиани.

Интер превъзхождаше съперника си през целия двубой, но така и не успя да намери верния път към гола. С пропуски се отличиха Милито, Касано и Уесли Снайдер.

Противно на логиката и засилващият се с всяка една минута натиск, гостите от Сиена вкараха гол и смълчаха “Джузепе Меаца”. 17 минути преди последния съдийски сигнал Симоне Вергасола простреля Ханданович. Атаките на Интер до края освободиха пространствата и в последната минута образцова контра на гостите донесе второ попадение, което бе дело на Франческо Валиани.

Загубата остави Интер с 6 точки на шестото място, а гостите са с минус 1 точка на последното място. На клуба бяха отнети 6 точки в началото на сезона, а до момента черно-белите са спечелили 5.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 4 КРЪГ
22.09.12
19:00 ч.
Парма – Фиорентина 1:1
0:1 Факундо Ронкалия (20), 1:1 Хайме Валдес (90+3)
22.09.12
21:45 ч.
Ювентус – Киево 2:0
1:0 Фабио Куалярела (64), 2:0 Фабио Куалярела (68)
23.09.12
13:30 ч.
Сампдория – Торино 1:1
0:1 Роландо Бианки (70-дузпа), 1:1 Никола Поци (84-дузпа)
Интер – Сиена 0:2
1:0 Симоне Вергасола (73), 2:0 Франческо Валиани (90)
23.09.12
16:00 ч.
Удинезе – Милан 2:1
1:0 Матиас Ранеги (40), 1:1 Стефан ел Шаарави (54), 2:1 Антонио ди Натале (68-дузпаІ
23.09.12
21:45 ч.
Лацио – Дженоа
Баланс: 88 мача, 32 победи за Лацио, 24 равенства, 32 победи за Дженоа

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК