Сиена разби у дома Лацио с 4:0 в среща от 17-ия кръг на Серия „А”.

Двубоят на „Артемио Франки” започна кошмарно за „римските орли”, след като още в 11-ата минута Лука Росетини изведе на чудесна позиция Матия Десто, който откри резултата в полза на домакините – 1:0. В 35-ата минута Бриенца бе фаулиран в наказателното поле на гостите и Емануеле Калайо реализира хладнокръвно отсъдената дузпа за 2:0. Играчите на Сиена бяха допълнително улеснени от аржентинския страж на Лацио Алваро Бицари, който си изкара директен червен картон във втората минута на допълнителното време на първата част. Последва нова дузпа и Калайо отново бе точен от бялата точка за класическото 3:0. След почивката в 81-ата минута Дел Гросо асистира за второто попадение в мача и на Матия Десто, оформил крайното 4:0.

С победата си Сиена събра 18 точки и на 16-о място във временното класиране, докато Лацио си остава на четвърта позиция с 30 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
07.01.12
19:00 ч.
Сиена - Лацио 4:0
1:0 Матия Десто (11), 2:0 Емануеле Калайо (35-дузпа), 3:0 Емануеле Калайо (45+4), 4:0 Матия Десто (81)