Димитър Митов записа много силен мач за първия отбор на Чарлтън, но той загуби с 1:2 гостуването си на Саутенд Юнайтед. Двубоят бе част от предсезонната подготовка на Адикс. Юношеският национал на България влезе в игра на почивката на мястото на титулярния страж Поп и веднага се захвана за работа.

Резултатът вече беше 1:1 след голове на Уърдсуорт за домакините след точно половин час игра и на Кенеди по-малко от 120 секунди по-късно. Още в самото начало на втората част Митов отрази мощен удар от воле на Болгър. В 55-ата същият футболист на домакините отново не успя да се разпише след отлична намеса на българина. Само две по-късно обаче грешка в защита позволи на Уорал да комбинира на Мууни, който на  полупразна врата не се затрудни да вкара за 2:1.

След попадението по-интересните моменти отново бяха пред вратата на Митов. Юношеският ни национал, който през това лято редовно пази за Чарлтън, демонстрира отлична игра и не позволи по никакъв начин да получи нов гол.