Родният национал Кирил Десподов направи поредния си силен двубой за австрийския Щурм (Грац) при гостуването на гранда Рапид (Виена), завършило с равенство 1:1.

Българинът бе един от най-дейните на терена в целия двубой, като се включваше почти във всяка атака на Грац.

Плод на силната му игра бе асистенция за единствения гол на неговия тим, като при него Десподов центрира отдясно по прекрасен начин за Хуспек, който изравни в 54-ата минута. Преди това Дибон бе дал преднина на домакините в 28-ата минута.

Кирил обаче не изигра цял двубой, като треньорът Нестор Ел Маестро реши да го замени в 68-ата минута, пускайки на негово място Лема.

В класирането Щурм има 24 точки и се намира на петото място към момента. Рапид (Виена) от своя страна е едно място напред с едва 1 точка повече.

СНИМКИ: Георги ГЕОРГИЕВ/БЛИЦ СПОРТ