Емполи записа осми пореден мач без загуба в Серия „А“, след като в среща от 28 кръг се наложи с 3:1 над Сасуоло. Рикардо Сапонара вкара два гола и направи една асистенция за тима на Маурицио Сари.

Всичко в мача беше решено в първия четвърт час на второ полувреме. Сапонара откри в 46-ата минута, но три минути по-късно Даниеле Ругани си вкара автогол и резултатът беше изравнен.

В 59-ата минута Сапонара подаде за попадението на резервата Леван Мчедлидзе, който се разписа с първото си докосване на топката. Той се беше появил на терена 13 секунди преди да вкара. Минута по-късно Рикардо Сапонара реализира втория си гол в мача.

С този успех Емроли изпревари Сасуоло в класирането и вече е на 12-о място с 33 точки, една повече от „зелено-черните“, които са 14-и. Сасуоло има само една победа в последните си седем мача.

Милан – Каляри 3:1
1:0 Жереми Менез (21), 1:1 Диего Фариас (47), 2:1 Филип Мексес (49), 3:1 Жереми Менез (78-дузпа)
22.03.15
13:30 ч.
Емполи – Сасуоло 3:1
1:0 Рикардо Сапонара (46), 1:1 Даниеле Ругани (49-автогол), 2:1 Леван Мчедлидзе (59), 3:1 Рикардо Сапонара (60)