Васлуй увеличи шансовете си да спечели историческа първа титла на Румъния, след като победи с 3:0 у дома Газ Метан и се доближи на само две точки от лидера Оцелул (Галац).

Българските футболисти Живко Миланов и Станислав Генчев изнесоха поредния си много силен мач с екипа на Васлуй, записвайки пълни 90 минути, като бранителят получи и жълт картон през втората част.

Уесли изведе домакините напред в резултата в 20-ата минута, след като бе точен от дузпа. 17 по-късно Адаилтон засече хубаво центриране с глава и удвои преднината на своите, а крайното 3:0 оформи Бело, който също бе точен след изстрел с глава.

След успеха Васлуй се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 51 точки, на 2 зад лидера Оцелул и на 1 зад втория Тимишоара.