Българският национал Димитър Макриев се представи на ниво при домакинската победа на Ашдод с 3:1 срещу Апоел Акко в мач от 16-ия кръг на израелското първенство. Българинът бе оставен на резервната скамейка, но се появи в игра в началото на второто полувреме и бе с основна заслуга за обрата в резултата. Гостите поведоха още в 3-ата минута с гол на Даян, но в 20-ата Охайон изравни.

В 69-ата минута Макриев изкара червен картон на Коен и Апоел Акко остана с човек по-малко на терена. Осем минути по-късно, в 77-ата минута Мизрахи се разписа и даде гол аванс за Ашдод за 2:1. Българският национал Димитър Макриев асистира в 81-ата минута за попадението на Лави, който оформи крайното 3:1. След успеха Ашдод се изкачи на осма позиция с 23 точки./БЛИЦ