Воденият от Стойчо Младенов Кайсар започна с победа новия сезон в Казахстан, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Иртиш Павлодар. Единственото попадение в срещата отбеляза Лобханидзе в 11-ата минута.

Българският нападател Александър Колев направи своя официален дебют за Кайсар, след като се появи в игра в добавеното време на мача, на мястото на Нарзилдаев.

В друг двубой от първия кръг Жетису спечели с 2:0 гостуването си на Каспий Актау. Бившият футболист на Пирин Благоевград Мартин Тошев вкара първия гол при успеха на своя тим в 66-ата минута.

Воденият от Николай Костов отбор на Шахтьор Караганди загуби с 1:3 при гостуването на Тобол в друг мач от първия кръг на шампионата.