Бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров изигра поредния си силен мач при победата на Металург Донецк с 2:0 над Заря Луганск в мач от 26-ия кръг на украинското първенство. И двете попадения реализира португалецът Рикардо Фернандеш, който бе точен в 54-ата и 72-ата минути. 78 минути за Металург игра бившият футболист на “Левски” Зе Соарес.

В 45-ата минута Велизар напредна отдясно и стреля, но топката мина на сантиметри от сглобката на вратата. В 53-ата минута българинът бе съборен в наказателното поле от Ковалев и съдията даде дузпа за Металург. Фернандеш бе точен за 1:0. В 70-ата минута Зе Соарес нацели гредата. В 72-ата минута Фернандеш удвои резултата. До края на мача Велизар имаше шанс и да реализира, но минута преди края стреля в аут останал сам срещу вратаря на домакините.

След 26-ия кръг Металург изскочи на 8-о място в класирането с 32 точки, без никакъв шанс за евротурнирите./БЛИЦ