Аталанта продължава със силното си представяне в Серия „А“ и в мач от 14 кръг се наложи с 2:0 като гост на Болоня. Това е шеста поредна победа в шампионата за тима от Бергамо, който няма загуба вече девет срещи.

Андреа Масиело откри резултата в 15-ата минута, когато от воле на далечната греда посрещна центриране на Алехандро Гомес отляво. Ясмин Куртич с глава удвои в 68-ата след изпълнение на корнер от страна на Гомес.

С този успех Аталанта събра 28 точки и излезе на четвърто място в класирането, с равен брой точки с третия Лацио. Болоня е 14-и с 16 точки.

Каляри спря серията си от две поредни загуби с домакински успех с 2:1 над Удинезе. Това е второ последователно поражение за „зебрите“, които са без победа вече четири мача.

Диего Фариас от дузпа откри резултата за сардинския тим в 35-ата минута, но Секо Фофана изравни в 51-ата. Седем минути по-късно Марко Сау вкара победно за Каляри, който излезе 11-и с 19 точки. Удинезе е 15-и с 15 пункта.