Аугсбург продължава силната си серия в Бундеслигата. Тимът на Маркус Вайнцийръл спечели трети пореден мач, след като в двубой от 17 кръг се наложи с 1:0 като гост на Хамбургер.

Ян Моравек вкара единствения гол в мача в 76-ата минута. Така Аугсбург записа пети пореден двубой без загуба в първенството, като спечели четири от тези срещи.

Силната серия даде отражение и в класирането на тима. Баварският клуб вече е на 12-о място в класирането с 19 точки, на шест пред зоната на изпадащите, в която се намираше само преди три мача.

Хавиер Ернандес вкара 14-ия си гол от началото на сезона и общо 19-и във всички турнири, за да донесе победата на Байер (Леверкузен) с 1:0 като гост Инголщад. „Асипирините“ вече са четвърти с 27 точки, на две зад третия Херта.

Айнтрахт (Франкфурт) измести Вердер от 14-ото място, след като направи домакински обрат за успеха с 2:1 над тима от Бремен. Сред зрителите на стадиона бяха Петър Хубчев и асистентите му в Берое.

Клаудио Писаро даде аванс на гостите в 29-ата минута, но Александър Майер изравни само две минути по-късно. Щефан Айгнер донесе победата на „орлите“ две минути след почивката.

Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер 2:1
0:1 Клаудио Писаро (29), 1:1 Александър Майер (31), 2:1 Щефан Айгнер (48)
19.12.16
16:30 ч.
Кьолн – Борусия (Дортмунд) 2:1
0:1 Сократис Папастатопулос (18), 1:1 Симон Цолер (82), 2:1 Антони Модест (90)
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Дармщад (Евроспорт 2)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 1 равенство, 1 победа за Дармщад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.