Българският национал Симеон Славчев игра цял мач за Лехия (Гданск) при убедителната домакинска победа срещу лидера Ягелония с 4:0 в дербито от четвъртия кръг на шампионския плейоф в полската Екстракласа.

Марко Пайшао (17-дузпа, 25-дузпа, 48) реализира хеттрик за Лехия, а четвъртият гол за победителите бе дело на Лукаш Хараслин (89).

След победата Лехия събра актив от 37 точки и е четвърти, изравнявайки се по точки с Ягелония, изместен от върха от Легия (Варшава) след успеха с 2:0 над Лех (Познан), който е трети също с 37 точки и изостава на 2 точки от новия лидер.

В същото време Спас Делев игра пълни 90 минути за Погон (Шчечин), който завърши 1:1 с Ниечиеца. Давид Корт (76) откри резултата в полза на Погон, а гостите изравниха чрез Владиславс Гутовскис (87). След равенството Погон е на седмата позиция във временното класиране на шампионския плейоф с 22 точки. Със същия актив на последното осмо място е Ниечиеца.