Симеон Славчев игра като резерва за Лехия (Гданск) при победата с 2:1 над Арка (Гдиня) в последната среща от 29-ия кръг на полската Екстракласа. Българският национал се появи на терена в 86-ата минута на мястото на Славомир Пешко, който в 62-ата минута отбеляза един от головете за домакините. Другото попадение за Лехия вкара Марко Пайшао (27), а за Арка се разписа Доминик Хофбауер (70), но силите на гостите стигнаха само за едно попадение.

Шампионът Легия (Варшава) изненадващо завърши 0:0 с Корона (Киелце) на Илиян Мицански. Българският нападател изгледа срещата от резервната скамейка на гостите.

Лидер след този кръг е Ягелония с 56 точки, пред Легия с 55 и Лехия с 53. Погон (Шчечин) на Спас Делев е на шесто място с 39 точки.