Националът Симеон Славчев вдигна първата си купа със Спортинг (Лисабон), след като това лято премина в португалския гранд от от Литекс.

"Лъвовете" победиха с минималното 1:0 големия съперник Бенфика в традиционния Мач на честта.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Андре Мартинс. В 42-ата минута, след бърза контраатака на Спортинг, Андре Мартинс се озова на перфектна позиция и с удар отблизо донесе успеха за "лъвовете".

Симеон Славчев се появи на терена в заключителните 15 минути на срещата. След пас на българина Седрик можеше да удвои аванса на Спортинг, но пропусна.

Дербито показа, че към днешна дата "лъвовете" са по-подготвеният отбор. Една от причините за слабата игра на Бенфика е по-голямата почивка, която получиха националите в тима на Жорже Жезус, които участваха на Мондиал 2014.