Япония би Индонезия с 3:1 и се класира в последния си мач от груповата фаза и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Азия в Катар.

Двата отбора имаха по 3 точки и излязоха в битката за второто място, тъй като първото бе бетонирано от Ирак.

„Сините самураи“  бяха пълни господари на терена и след гол на Аяса Уеда от дузпа поведоха още в 6-ата минута. Нападателят на Фейенорд отбеляза второто си попадение в началото на втората част, увеличавайки на 2:0.

25-годишният футболист беше в основата и на третия гол, след като в 88-ата минута след негов удар Джъстин Хюбнер си отбеляза автогол. В добавеното време Санди Уолш вкара почетния гол за Индонезия след лоша намеса на вратаря Сузуки.

Япония завърши втори в групата с 6 точки. Индонезия е с 3 точки и чака да разбере ще попадне сред четирите най-добри трети отбора, за да продължи на 1/8-финалите.