Синът на румънската футболна легенда Георге Хаджи – Янис, влезе в историята на местния футбол. При победата на Виторул (Костанца) с 2:1 над Университатя (Крайова) 16-годишният Янис Хаджи стана най-младият капитан в историята, когато през второто полувреме сложи лентата на ръката си.

„Това е нещо специално. Наложи се да сложа лентата, въпреки че съм толкова млад“, заяви Янис, който е капитан на националния отбор на Румъния до 17 г. Синът на Хаджи започна титуляр, а 14 минути след началото на второто полувреме беше заменен от Разван Марин.

Янис Хаджи дебютира в мъжкия футбол през декември миналата година в мач срещу Ботошани. Неговият баща, известен като Марадона на Карпатите, е основател, собственик и треньор на Виторул (Костанца). Клубът е известен с откриването на много футболни таланти.

Тимът от черноморския румънски град е без загуба от началото на сезона и заема второ място в класирането с 10 точки след шест изиграни мача. Лидер с 11 точки е Астра (Гюргево).