Сион поднесе сензация на четвъртфиналите в турнира за Купата на Швейцария. Лидерът във второто ниво на швейцарския футбол надви шампиона Йънг Бойс с 2:1 и го изхвърли от напдреварата.

Георги Русев остана на пейката за домакините, които подходиха по-концентрирано към двубоя и заслужено повалиха участника в груповата фаза на Шампионската лига.

Иляс Шуареф вкара в 20-ата минута след атака по десния фланг и груба грешка в защитата на гостите от Берн. В средата на второто полувреме се стигна до разбъркване в наказателното поле на Йънг Бойс и опитният Деян Соргич покачи на 2:0, а резервата Силвер Ганвула върна един гол в 82-ата минута, но гостите не успяха да избегнат поражението.

На полуфиналите Сион ще се изправи срещу Лугано, докато другата двойка е Винтертур - Сервет.