Всичко на препълнения “Стад дьо Сюис” започна добре за домакините от Йънг Бойс, след като те поведоха с 2:0. Преди мача гостите от Сион бяха внесли оплакване срещу съдията Чиркета, при който тимът никога не бе печелил срещите си.

Въпреки доминацията си в игрово отношение гостите допуснаха фрапантна грешка в 22-ата минута, когато Фермино фаулира в наказателното поле Варела и последвалата дузпа бе превърната в гол от Жил Япи-Япо. Само четвърт час по-късно Джамал Алиуи си отбеляза нещастен автогол и удвои преднината на домакините.

Всичко обаче се повтори от финала през 1991 година, когато Сион изоставаше с 0:2 срещу Йънг Бойс и успя да обърне нещата до3:2 в своя полза едва след почивката. Този път точни за обрата бяха Горан Обрадович, Стефан Сарни и Жулери Афонсо в 88-ата минута, за да триумфира Сион за 11-и път в своята клубна история с Купата на Швейцария. /БЛИЦ