Загуба с 2:4 регистрира Амкар (Перм) при домакинството си на Локомотив (Москва) от 27-ия кръг на руската Премиер лига. Резултата в Перм откри Благой Георгиев в 24-ата минута. В самия край на първата част обаче Алексей Миранчук попари амкарци с изравнително попадение.

След това, в рамките на около четвърт час, гостите нанизаха нови три попадения. Първо в 53-ата Даме Н'Дойе покачи на 2:1, после Дмитрий Торбинский вкара за 3:1 в 64-ата, а четири по-късно Ренат Янбаев се разписа за 4:1. В продължението пък Захари Сираков направи загубата на домакините по-почетна.

И тримата българи в лицето на Георги Пеев, Благой Георгиев и Захари Сираков започнаха като титуляри. Пеев обаче получи контузия през първата част и се наложи да бъде заменен. След поражението днес Амкар остава с 25 точки и вече е в зоната за плейоф за оставане в елита. Локо пък има 37 точки и е на десето място.