Българският защитник Захари Сираков игра цял мач за Амкар при загубата с 1:2 като гост на Анжи в мач от 29 кръг на руската Премиер лига. За тима от Махачкала през 90-те минути на терена бе бившият защитник на ЦСКА Жоао Карлос.

Анжи стигна до успеха с попадения на руския национал Юрий Жирков точно преди почивката и на камерунската си звезда Самуел Ето`0 в 80-ата минута. Амкар върна един гол в добавеното време чрез Михальов.

Успехът гарантира на Анжи място в първата осмица на класирането. Тимъот от Махачкала е осми с 45 точки, 7 повече от деветия Краснодар. Амкар е 12-и с 27 точки. След изиграването на редовните 30 кръга в Премиер лигата ще бъде изтеглен жребий за третата част от шампионата, когато отборите от първата осмица ще определят шампиона и участниците в евротурнирите, а отборите от втората половина ще спорят за оцеляване в елита./БЛИЦ