Манчестър Сити победи с 2:1 Нюкасъл в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Така "гражданите" събраха 14 точки и свалиха Манчестър Юнайтед от второто място. "Червените дяволи" вчера се издъниха - 0:0 срещу Съндърланд, и в момента са трети с 13 точки. Лидерът Челси има 15, а от 18:00 часа стартира срещата си с Арсенал. "Топчиите" са с 11 точки преди дербито на "Стамфорд Бридж".

Карлос Тевес откри за Сити срещу Нюкасъл в 18-ата минута от дузпа, за която той бе фаулиран.

Хонас Гутиерес възстанови равенството в 24-ата минута със силен изстрел, пращайки топката под гредата на вратата, пазена от Джо Харт.

Победното попадение за домакините падна в 75-ата, а негов автор стана резервата Адам Джонсън, който се появи на терена само 3 минути по-рано.

Английският национал преди дни вкара и на Ювентус в мач от Група "А" на Лига Европа, завършил 1:1. /БЛИЦ