Манчестър Сити се класира за полуфиналите на ФА Къп. “Гражданите” победиха трудно с 1:0 десетия в Чемпиъншип Рединг. На полуфиналите Сити ще се изправи срещу градския си съперник Манчестър Юнайтед на стадион “Уембли”. В другия полуфинал играят Сток Сити и Болтън.

В 20-ата минута Шон Райт-Филипс стреля отблизо, но стражът на гостите Макарти спаси, Давид Силва не успя да достигне върналата се топка. Последваха два нови опасани изстрела на Филипс и Туре Яя, но двамата не успяха да намерят очертанията на вратата.

След почивката Карлос Тевес пропусна няколко възможности. В 75-ата минута Майка Ричардс засече с глава центриране от ъглов удар на Давид Силва. Бранителят на "гражданите" нахлу от задни позиции и със силен изстрел с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Макарти, който докосна топката, но не успя да предотврати попадението.

Рединг опита натиск до края, но нямаше сили да стигне до изравнително попадение. Манчестър Сити, който е 4-кратен носител на трофея, се класира за полуфиналите на Фа Къп за първи път от 1981 година насам./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ФА КЪП, 1/4-ФИНАЛИ
От 12 март (събота)
0:1 Йохан Елмандер (21), 1:1 Камерън Джером (38), 1:2 Кевин Дейвис (66), 2:2 Кевин Филипс (80), 2:3 Чун Йон Ли (90)
1:0 Фабио да Силва (28), 2:0 Уейн Рууни (49)