Манчестър Сити победи много трудно у дома Уигън с 1:0 в среща от 29-ия кръг в английската Висша лига.

Единственото и победно попадение за „гражданите” отбеляза Давид Силва в 38-ата минута след груба грешка на стража на гостите Али ал Хабси. Испанският национал стреля от границата на наказателното поле и изглеждаше, че вратарят ще улови удара, но топката мина през ръцете и краката му, за да влезе в мрежата за 1:0.

След почивката в 50-ата минута удар на Антолин Алкарас от гостите срещна страничната греда. В последните секунди на мача Латикс получи нов шанс за изравнително попадение, но Конър Самън стреля покрай вратата на домакините.

След победата си Манчестър Сити е на трето място във временното класиране с актив от 53 точки, докато Уигън остана на последната позиция с 27 пункта. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 29 КРЪГ
От 5 март (събота)
Бирмингам - Уест Бромич 1:3
0:1 Юсуф Мулумбу (47), 1:1 Жан Босежор (48), 1:2 Джеймс Морисън (58), 1:3 Пол Шарнър (72)

Арсенал - Съндърланд 0:0

Болтън - Астън Вила 3:2
0:1 Дарън Бент (15), 1:1 Гари Кейхил (45+2), 1:2 Марк Олбрайтън (64), 2:2 Гари Кейхил (75), 3:2 Иван Класнич (86)

Фулъм - Блекбърн 3:2
1:0 Деймиън Дъф (37), 1:1 Грант Ханли (45+1), 2:1 Деймиън Дъф (59), 2:2 Дейвид Хойлит (65), 3:2 Боби Замора (89-дузпа)

Нюкасъл - Евертън 1:2
1:0 Лиън Бест (23), 1:1 Лиън Осмън (31), 1:2 Фил Ягиелка (36)

Уест Хям - Сток Сити 3:0
1:0 Демба Ба (21), 2:0 Мануел Да Коща (29), 3:0 Томас Хицълспергер (83)

Манчестър Сити - Уигън 1:0
1:0 Давид Силва (38)

На 6 март (неделя) от 15:30 часа
Ливърпул - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 155 мача, 52 победи за Ливърпул, 43 равенства, 60 победи за Манчестър Юнайтед

На 6 март (неделя) от 18:00 часа