Манчестър Сити нанесе първата домакинска загуба на Челси във Висшата лига за този сезон като се наложи с 4:2 в мач от 28 кръг. Тевес и Белъми с по два гола за гостите, а Лампард се разписа на два пъти за лондончани.

Срещата бе очаквана от седмици, тъй като се очакваше реакцията на защитника на “гражданите” Уейн Бридж към капитана на “сините” Джон Тери заради секссандала с участието на Тери и бившата приятелка на Бридж. В крайна сметка бранителят на Сити не поздрави футболиста на Челси.

Франк Лампард даде аванс на домакините три минути преди почивката, а в добавеното време на първата част Карлос Терес изравни. Пет минути след подновяването на играта Манчестър Сити излезе напред в резултата, когато Белъми се разписа след пробив по лявото крило.

В 76-ата минута Тевес отново се разписа, този път от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Жулиано Белети срещу Гарен Бари, като защитникът на Челси получи червен картон за фаула.

Четири минути преди края Белъми вкара за втори път в мача, като преди това Челси бе останал с 9 души заради отстраняването от игра на Михаел Балак. В добавеното време Лампард намали на 2:4 от дузпа, отсъдена за фаул на Бари срещу Анелка.

Манчестър Сити не бе вкарвал на “Стамфорд Бридж” при последните си 7 гостувания, докато Челси бе получил едва 8 гола в домакинствата си във Висшата лига през този сезон. С тази загуба “сините” останаха само на точка пред Манчестър Юнайтед на върха на класирането./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ

Oт 23 февруари (вторник)

Манчестър Юнайтед - Уест Хям 3:0
1:0 Уейн Рууни (38), 2:0 Уейн Рууни (55), 3:0 Майкъл Оуен (80)

От 27 февруари (събота)
Челси - Манчестър Сити 2:4
1:0 Франк Лампард (42), 1:1 Карлос Тевес (45+1), 1:2 Крейг Белъми (51), 1:3 Карлос Тевес (76-дузпа), 1:4 Крейг Белъми (87), 2:4 Франк Лампард (90+1)

Бирмингам - Уигън 1:0
1:0 Джеймс Макфадън (45+2-дузпи)

Болтън - Уулвърхемптън 1:0
1:0 Зат Найт (45+1)

Бърнли - Портсмут 1:2
0:1 Фредерик Пикион (25), 1:1 Мартин Патерсън (31), 1:2 Хасан Йебда (76-дузпа)