Манчестър Сити победи с минималното 1:0 Арсенал и си върна лидерството в Англия. Единственото попадение в сблъсъка на "Етихад стейдиъм" реализира Давид Силва в 53-ата минута.

В края на двубоя "топчиите" притиснаха "гражданите" в собствената им половина, но изравнително попадение така и не падна, като вратарят Джо Харт отново блесна под рамката с отличните си намеси.

Така Сити събра 41 точки и отново прати Манчестър Юнайтед на 2-ото място. "Червените дяволи" имат 39, след като по-рано днес надделяха с 2:0 срещу КПР. Арсенал остана на 5-ата позиция с 29 точки.

Сблъсъкът на "гражданите" с "топчиите" беше изпълнен с голови положения, но в крайна сметка завърши само 1:0. Мачът премина при доста високо темпо, а още в 9-ата минута домакините пропуснаха да поведат. Серхио Агуеро се озова на отлична позиция, но прати топката над вратата, пазена от Войчех Шчесни.

Малко след това удар на Томас Вермаелен с глава беше отразен от Джо Харт.

В 24-ата минута Шчесни също се отличи с важна намеса, след като Марио Балотели се озова на стрелкова позиция, но вратарят на Арсенал скъси бързо дистанцията и блокира шута на италианеца.

До почивката с пропуски се отчетоха звездата на гостите Робин ван Перси, както и Серхио Агуеро.

В началото на втората част съдията Фил Дауд спести втори жълт картон на Гарет Бари, а Джуру напусна принудително терена заради контузия, отстъпвайки мястото си на 19-годишния испанец Игнаси Микел.

В 53-ата минута феновете на Сити полудяха от радост. Самир Насри пусна към Балотели на левия фланг, Супер Марио финтира Сонг, след което стреля към вратата на гостите. Шчесни изби, но топката се озова в Давид Силва пред голлинията и за испанския национал не беше проблем да я прати в мрежата - 1:0.

Малко след това Ван Перси вкара гол, който беше правилно отменен заради засада. По-късно Агуеро и Насри пропуснаха добри положения за удвояване на резултата. Джо Харт пък спаси удар на Ван Перси, а изстрел на Сабалета срещна дясната греда на вратата на Шчесни.

В 78-ата минута беше най-спорното положение в двубоя. Топката срещна ръката на Майка Ричардс в наказателното поле на домакините, но Фил Дауд подмина ситуацията и не уважи претенциите на "топчиите" за дузпа. В последната минута отново Джо Харт спаси отбора си, избивайки силен удар на Вермаелен. Белгийският защитник имаше шанс да изравни и в добавеното време, но прати топката покрай вратата.