Тотнъм загуби тежко у дома от Манчестър Сити с 1:5 в двубой от междинния 23-и кръг на английската Висша лига. Серхио Агуеро (15), контузил се в края на първата част, Яя Туре (51-дузпа), Един Джеко (53), Стеван Йоветич (78) и Венсан Компани (89) бяха точни за успеха на „гражданите”, които излязоха начело във временното класиране с точка пред досегашния лидер Арсенал. Етиен Капу (59) пък вкара почетния гол за „шпорите”, които играха с човек по-малко от 50-ата минута, когато Дани Роуз бе изгонен с директен червен картон.

Манчестър Сити започна срещата на „Уайт Харт Лейн” вихрено и още в 5-ата минута можеше да поведе, но аржентинецът Серхио Агуеро тресна греда, след като преди това бе преминал през трима защитници на „шпорите”. Десет минути по-късно Агуеро се реваншира за пропуска си, след като получи извеждащ пас от Хесус Навас и вкара с техничен удар за 0:1.

В 35-ата минута попадение на Майкъл Доусън за домакините бе отменено заради засада. В самия край на полувремето пък голмайсторът на гостите Серхио Агуеро напусна принудително терена, след като получи разтежение на бедрен мускул. Аржентинецът бе заменен от черногорския национал Стеван Йоветич.

В началото на втората част „гражданите” набързо решиха мача в своя полза след нови две попадение. В 50-ата минута Дано Роуз от домакините получи директен червен картон, след като повали Един Джеко и последва дузпа, реализирана от Яя Туре за 0:2. Три минути по-късно самият Джеко направи резултата класически с шестия си гол срещу Тотнъм в шест мача срещу този противник. Удар на Давид Силва рикошира в гредата, след което топката попадна в Един Джеко, който отблизо вкара за 0:3.

В 59-ата минута „шпорите” стигнаха до почетен гол, след като Кристиан Ериксен изведе перфектно Етиен Капу, който не сгреши за 1:3. Гостите обаче продължиха да диктуват събитията на терена и в 78-ата минута Фернандиньо асистира на влезлия като резерва Йоветич, който се разписа за 1:4.

Юго Лорис направи страхотно спасяване в 87-ата минута при удар на Коларов, но не можа да стори нищо две минути по-късно, когато Венсан Компани оформи крайното 1:5.

След победата си Манчестър Сити събра 53 точки и поведе еднолично във временното класиране с аванс от една точка пред Арсенал. Тотнъм остана на пета позиция с 43 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
28.01.14
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Кардиф 2:0
1:0 Робин ван Перси (6), 2:0 Ашли Йънг (59)
28.01.14
21:45 ч.
Норич - Нюкасъл 0:0
28.01.14
21:45 ч.
Саутхемптън - Арсенал 2:2

1:0 Хосе Фонте (21), 1:1 Оливие Жиру (47), 1:2 Санти Касорла (52), 2:2 Адам Лалана (54)
28.01.14
21:45 ч.
Суонзи - Фулъм 2:0
1:0 Джонджо Шелви (61), 2:0 Чико Флорес (76)
Ливърпул - Евертън 4:0
1:0 Стивън Джерард (21), 2:0 Даниел Стъридж (33), 3:0 Даниел Стъридж (35), 4:0 Луис Суарес (50)
29.01.14
21:45 ч.
Астън Вила - Уест Бромич 4:3
0:1 Крис Брънт (4), 0:2 Фабиан Делф (9-авт.), 1:2 Андреас Вайман (12), 2:2 Леандро Бакуна (25), 3:2 Фабиан Делф (37), 3:3 Юсуф Мулумбу (43), 4:3 Кристиан Бентеке (64-дузпа)
Тотнъм - Манчестър Сити 1:5
0:1 Серхио Агуеро (15), 0:2 Яя Туре (51-дузпа), 0:3 Един Джеко (53), 1:3 Етиен Капу (59), 1:4 Стеван Йоветич (78), 1:5 Венсан Компани (89)