Скандал разтърси съблекалнята на германския Херта (Берлин) при загубата с 1:4 от Фрайбург. На почивката на мача, игран на 20 декември, треньорът Бруно Лабадия е избухнал срещу нападателя Матеус Куня.

54-годишният специалист влязъл в съблекалнята и излял гнева си върху бразилеца и дори го замерил със стъклена бутилка от масажно олио. След това Лабадия е заменил Куня и е пуснал на негово място Джавайро Дилросун.

„Въобще не беше в час. С играта си пречеше на съотборниците си, а не им помагаше“, заявил треньорът.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Бразилският нападател бил шокиран от поведението на треньора, който рискувал да нарани футболист от собствения си отбор. Той считал това за неприемливо и атака срещу личността му.

Постъпката на Бруно Лабадия по никакъв начин не подействала като допълнителна мотивация на играчите. След края на първото полувреме тимът му изоставал с 0:1, а в крайна сметка претърпява тежка загуба.