Милан победи Каляри с 3:1 в мач от 28 кръг на Серия „А“ и по този начин даде глътка въздух на намиращия се под огромно напрежение треньор на тима Филипо Индзаги. Според информациите бившият италиански национал е под постоянна заплаха за уволнение заради слабите резултати на тима. Каляри пък записа осми пореден мач без победа в първенството и остава в зоната на изпадащите.

Жереми Менез вкара два гола за успеха на „росонерите“, но второто му попадение беше от несъществуваща дузпа в 78-ата минута. Филип Мексес също беше точен за Милан. Това беше 11-а поредна домакинска победа в Серия „А“ за „червено-черните“ срещу Каляри. По този начин Милан изравни клубния си рекорд за най-много поредни успеха срещу един съперник. Милан има 11 поредни победи и срещу Палермо, постигнати в периода 1932-1956 г.

Менез откри резултата в 21-ата минута, когато прати топката във вратата на Желко Бъркич с хубав удар от наказателното поле. Каляри обаче изравни почти веднага след почивката. При контраатака Диего Фариас преодоля Филип Мексес и стреля точно във вратата на домакините. Само две минути по-късно Милан възстанови аванса си. Мексес от воле посрещна центриране от корнер, за да вкара топката във вратата.

В 75-ата минута Жоао Педро беше близо до ново изравняване, но ударът му след пас на Фариас срещна напречната греда. Три минути след това Алесио Черчи се втурна към наказателното поле и падна при съприкосновение с Лука Чепители. Съдията отсъди дузпа, а повторенията показаха, че греши. Нарушението беше извън пеналта. Менез не сбърка при изпълнение, пращайки Бъркич в обратния ъгъл.

В добавеното време Милан можеше да стигне и до четвърти гол, но Джампаоло Пацини стреля право във вратаря след центриране на Черчи. Самият Черчи малко след това не успя да преодолее Бъркич при ново голово положение за домакините. Победата позволи на „росонерите“ да се изкачат на седмо място в класирането с 38 точки. Въпреки това тимът беше изпратен с освирквания от фенове, които бойкотираха мача заради слабите резултати на отбора и по трибуните имаше малко зрители. Каляри остава в зоната на изпадащите.

Милан – Каляри 3:1
1:0 Жереми Менез (21), 1:1 Диего Фариас (47), 2:1 Филип Мексес (49), 3:1 Жереми Менез (78-дузпа)