Със скандал завърши срещата от първенството на Нидерландия Витес - Фейенорд (1:2). Феновете на домакините останаха недоволни от поражението от шампиона и 5 минути преди края на мача решиха да нахлуят на терена.

Група от около 30 хулигани прескочиха загражденията и се насочиха към резервната скамейка на гостите. Футболисти, треньори и съдии много бързо се скриха в тунела.

Наложи се намесата на полицаи преди срещата да бъде подновена и доиграна.

Победното попадение за Фейенорд падна в 83-ата минута, след което ултрасите на Витес се разгневиха.

След края на мача ексцесиите продължиха, след като ултраси на домакините опитаха да нападнат запалянковци на гостуващия тим, които бяха обстрелвани с ракети.

Витес е на последното място в Ерeдивизи, а Фейенорд е втори с 42 точки. Лидерът ПСВ Айндховен има 52 т.