Дженоа прекъсна серията на Фиорентина от четири поредни домакински победи и двата тима направиха 3:3 в мач от 21 кръг на Серия “А”.

Срещата ще се запомни със скандалното съдийство на рефера Дино Томази и неговите помощници. Томази даде несъществуваща дузпа в 27-ата минута, която Алберто Джилардино реализира и откри резултата.

Пет минути по-късно съдията даде дузпа и за Фиорентина, а Алберто Акуилани беше точен. Минута след това авансът на “грифоните” беше възстановен с гол на Лука Антонини. Точно преди почивката Акуилани отново изравни.

Малко след началото на второто полувреме чист гол на Алберто Акуилани беше отменен заради несъществуваща засада. Нападателят на Фиорентина все пак стигна до първия хеттрик в кариерата си в 57-ата минута. 12 минути преди края Себастиан де Майо наказа грешка в защитата на “виолетовите” и изравни резултата.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
25.01.14
19:00 ч.
Наполи – Киево 1:1
0:1 Дженаро Сардо (18), 1:1 Раул Албиол (88)
25.01.14
21:45 ч.
Лацио – Ювентус 1:1
1:0 Антонио Кандрева (27-дузпа), 1:1 Фернандо Йоренте (60)
26.01.14
13:30 ч.
Верона – Рома 1:3
0:1 Адем Ляич (45), 1:1 Емил Холфредсон (49), 1:2 Жервиньо (60), 1:3 Франческо Тоти (83)
Сампдория – Болоня 1:1
1:0 Маноло Габиадини (62), 1:1 Алесандро Диаманти (90-дузпа)
26.01.14
16:00 ч.
Интер – Катания 0:0
26.01.14
16:00 ч.
Каляри – Милан 1:2
1:0 Марко Сау (28), 1:1 Марио Балотели (87), 1:2 Джампаоло Пацини (89)
26.01.14
16:00 ч.
Ливорно – Сасуоло 3:1
1:0 Леандро Греко (5), 2:0 Паулиньо (11), 3:0 Марко Бенаси (26), 3:1 Доменико Берарди (29)
Фиорентина – Дженоа 3:3
0:1 Алберто Джилардино (27-дузпа), 1:1 Алберто Акуилани (33-дузпа), 1:2 Лука Антонини (34), 2:2 Алберто Акуилани (44), 3:2 Алберто Акуилани (57), 3:3 Себастиан де Майо (78)