Българският нападател Венцислав Христов остана резерва и не игра за Скендербеу при загубата с 0:2 в гостуването на Локомотив (Москва) в мач от втория кръг на група „H” в Лига Европа. Гостите от Албания изненадващо можеха да поведат в 18-ата минута, но нападателят Хамди Салихи направи два последователни пропуска от изгодна позиция. След това „железничарите” поведоха с гол на Байе Умар Ниасе (35) с глава след центриране на Ренат Йенбайев. Скендербеу можеше да изравни в 58-ата минута, но вратарят Гийерме отново отрази удара на Хамди Салихи. Локомотив пък затвърди успеха си с втори гол, дело на Александър Самедов (75), който се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите. Победата остави руският гранд начело в групата с 6 точки. Скендербеу е последен без спечелена точка.

В другия мач от групата Бешикташ завърши 1:1 със Спортинг (Лисабон). Костариканецът Браян Руис (16) изведе „лъвовете” от Лисабон напред в резултата, а Гьокхан Тьоре (61) донесе точката на турския гранд след пас на аржентинеца Хосе Ернесто Соса. След равенството Бешикташ е втори в 4 точки, а Спортинг заема трета позиция с 1 точка.