Италия победи изключително трудно Нова Зеландия с 4:3 в контрола, която трябваше да послужи на възпитаниците на Марчело Липи като подготовка за предстоящия турнир за Купата на Конфедерациите в ЮАР.

И тази контрола също се игра в ЮАР, където и Нова Зеландия се подготвя за предстоящия турнир. „Кивитата” откриха резултата в 13-ата минута чрез Смелтц, но Алберто Джилардино успя да изравни за 1:1 в 33-ата минута. До края на полувремето Нова Зеландия отново поведе след гол на Килън в 42-ата минута.

Веднага след почивката обаче отново Джилардино вкара за 2:2 в 48-ата минута. За трети път в мача “кивитата” поведоха, когато Килън отбеляза от дузпа своя втори гол в 57-ата минута. Все пак футболистите на Италия показаха характер и успяха да обърнат развоя на срещата с две попадения на Винченцо Якуинта в рамките на пет минути между 68-ата и 73-ата. Така Италия победи с 4:3. /БЛИЦ