Дербито от италианската Серия "А" между Рома и Интер завърши при скучното 0:0. Сблъсъкът беше от 26-ия кръг. Рома е втори във временното класиране с 58 точки, "нерадзурите" са пети с 41 т.

Любопитно е, че над 25 000 места на „Олимпико” бяха затворени за този мач като наказание заради обидните скандирания срещу Неапол на агитката на Рома.

"Вълците” излязоха без Франческо Тоти, Майкон, Додо и Балдзарети. В редиците на гостите пък Ернанес беше резерва, но Икарди започна за първи път като титуляр до Паласио в нападение.

Домакините започнаха по-агресивно и още във 2-ата минута вратарят на гостите Ханданович изби удар на Ляич от пряк свободен удар, а после спаси красиво изпълние от воле на Жервиньо след пас на Де Роси.

В 32-ата минута реферът отмени гол на Рома заради спорна засада на Дестро. После пък Де Роси удари зад гърба на рефера Икарди, докато се чакаше изпълнение на корнер, но съдиите не забелязаха инцидента.

След почивката головите положения се брояха на пръсти. При една от редките опасности пред Де Санктис Роландо пресече пас отдясно за Жервиньо, подаде на Наинголан, който би на сантиметри от целта в аут. Веднага след това пък Де Роси навреме се намеси и изчисти пас на Паласио към Нагатомо.

Най-чистата ситуация пред Ханданович се получи четвърт час преди края. Наинголан изведе Пянич вдясно, но Ханданович изби в корнер шута по диагонала на босненеца.