Сръбският гранд Партизан загуби с 3:2 гостуването си на Войводина (Нови Сад) в двубой от петия кръг на местното първенство. Българският нападател Валери Божинов не се представи на ниво в срещата и бе сменен в 66-ата минута. 29-годишният ни национал се запомни единствено с жълт картон за оспорване на съдийско решение през първото полувреме. Другият българин в тима Иван Бандаловски не попадна в групата за мача.

Иванич и Станисавлевич дадоха преднина от два гола на домакините до 13-ата минута, а Омару върна едно попадение в края на първото полувреме. През втората част Озегович направи резултата 3:1 за Войводина минути преди Божинов да бъде заменен от Илич.

Партизан върна един гол, който отново бе дело на Омару, но веднага след него играч на тима бе изгонен. До края на срещата нов гол не падна, а „гробарите” записаха втора загуба за сезона.

Партизан се намира на четвърто място с 9 точки във временното класиране след 5 изиграни кръга.