Реферът Майк Джоунс помогна на Манчестър Сити да стигне до шести пореден успех във Висшата лига и да излезе начело в класирането. "Гражданите" надделяха над Нюкасъл като гост с 2:0 и събраха 47 точки. Попаденията бяха дело на Един Джеко и Алваро Негредо. През първата част съдията скандално отмени гол на Шейк Тиоте.

Още в 8-ата минута Манчестър Сити излезе напред в резултата. Коларов намери добре Един Джеко, който прониза Тим Крул за 0:1.

Нюкасъл натисна своя опонент и създаде няколко добри положения за гол, но така и не успя да стигне до попадение. Всъщност "свраките" стигнаха до такъв, но той бе отменен по незнайни причини. Шейк Тиоте стреля от границата на наказателното поле, топката влетя във вратата, минавайки до левия страничен стълб. При повторенията се вижда, че при удара двама играчи на Нюкасъл са зад защитата на Сити, но те по никакъв начин не пречат на вратаря, а и не играят с топката. След консултация със страничния съдия - главният Майк Джоунс, отмени попадението. Играчите на Нюкасъл поискаха обяснение от съдията, но не бяха удостоени с такова.

През втората част домакините натиснаха още повече, но в даденото от рефера 7-минутно продължение се оголиха отзад и получиха второ попадение. При контраатака Алваро Негредо се озова сам срещу Крул, стражът спаси първия удар, но топката се удари в гърдите на испанеца и той я добута в мрежата - 0:2.

Манчестър Сити е на 1 точка пред втория в класирането в Челси. Нюкасъл пък остана на осмо място с 33 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
11.01.14
14:45 ч.
Хъл Сити - Челси 0:2
0:1 Еден Азар (56), 0:2 Фернандо Торес (86)
11.01.14
17:00 ч.
Кардиф - Уест Хям 0:2
0:1 Мат Джарвис (42), 0:2 Марк Нобъл (90+3)
Фулъм - Съндърланд 1:4
0:1 Адам Джонсън (29), 0:2 Ки Сун-Йон (42), 1:2 Стив Сидуел (52), 1:3 Адам Джонсън (69), 1:4 Адам Джонсън (85-дузпа)