Гранада нанесе пета загуба на Реал (Мадрид) от началото на сезона в Примера дивисион, побеждавайки го у дома с минималното 1:0 в среща от 22-ия кръг. Успехът на андалусци дойде след изненадващ автогол на звездата на гостите Кристиано Роналдо в 22-ата минута.

Мачът на „Лос Карменес” започна равностойно, но постепенно гостите от Мадрид взеха инициативата и създадоха няколко интересни атаки. Футболистите на „кралския клуб” обаче не намираха пролуки през сгъстената отбрана на домакините, които разчитаха изцяло на контраатаки.

Ключовият момент в срещата дойде в 22-ата минута, когато при центриране от корнер отдясно на вратата, пазена от Диего Лопес, звездата на „белия балет” си отбеляза автогол в стремежа си да изчисти топката с глава. Малко след това португалският национал можеше да се реваншира, но изстрелът му от пряк свободен удар не намери целта.

Реал (Мадрид) продължи да владее повече топката, но не създаваше опасности пред вратата на Тоньо, а в 43-ата минута домакините можеха да удвоят аванса си, но завършващият удар на Игало не бе точен след самостоятелна негова акция.

През втората част картината на терена не се промени особено. „Белия балет” се опитваше да натиска, а андалусци действаха с редки контраатаки. Гостите имаха игрово предимство, но отново не създаваха опасности за Тоньо.

Едва в 84-ата минута "кралския клуб" стигна до най-сериозното си голово положение, след като Хосе Кайехон се измъкна от отбраната на домакините, но след това не успя да преодолее Тоньо, а при добавката Карим Бензема не успя да уцели от малък ъгъл почти опразнената врата. В крайна сметка до нови попадения не се стигна и андалуци напълно заслужено се поздравиха с успеха, гарантиращ им важни три точки в борбата за оцеляване.

След победата си Гранада събра 23 точки и изплува над зоната на изпадащите, заемайки 16-а позиция във временното класиране. Реал (Мадрид) остава трети в подреждането с 43 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
01.02.13
22:30 ч.
Валядолид – Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Хави Гера (8), 2:0 Алберто Буено (15), 2:1 Оскар де Маркос (22), 2:2 Маркел Сусаета (50)

Хетафе – Депортиво (Ла Коруня) 3:1
0:1 Пици (12-дузпа), 1:1 Диего Кастро (25-дузпа), 2:1 Алваро (81), 3:1 Адриан Колунга (84)
02.02.13
21:00 ч.
Еспаньол – Лeванте 3:2
1:0 Ибора (42-авт.), 1:1 Рубен Гарсия (47), 2:1 Кристиан Стуани (67), 3:1 Серхио Гарсия (69), 3:2 Обафеми Мартинс (87)
Атлетико (Мадрид) – Бетис (ТВ +)
Баланс: 91 мача, 43 победи за Атлетико (Мадрид), 21 равенства, 27 победи за Бетис
03.02.13
22:00 ч.
Реал Сосиедад – Майорка
Баланс: 43 мача, 18 победи за Реал Сосиедад, 8 равенства, 17 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ