Шампионът Олимпик (Марсилия) допусна неочаквана загуба от втородивизионния Евиан и спази традицията от последните години да отпада от Купата на Франция в ранен етап на турнира. Тимът воден Дидие Дешан, който се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, не можа да преодолее непретенциозния си съперник и отстъпи с 1:3. Домакините донесоха огромна радост на привържениците си благодарение на попаденията на Барбоса и Сагбо преди почивката, и на Бериго в последните минути. Бившият защитник на Литекс Седрик Камбон си вкара автогол в 59-ата минута, но това не попречи на Евиан да хвърли бомбата.

След автогола на Камбон Дешан реши, че обратът е възможен и пусна в игра Матийо Валбуена и Андре-Пиер Жиняк. Марсилия натисна, но пропиля няколко положения пред вратата на домакините, за да се стигне до гола на Бериго в 86-ата минута.

В следващия кръг отборът на Евиан, който е лидер в Лига 2, ще срещне третодивизионния Страсбург./БЛИЦ