Байер (Леверкузен) се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия. "Аспирините" обаче не стигнаха никак лесно до успеха над третодивизионния Унтерхахинг. Байер се наложи с 2:1 като гост. Макс Бауер изведе домакините напред в 27-ата минута, а Хавиер Ернандес - Чичарито, изравни 4 по-късно. Мексиканецът вече има 18 гола в 23 мача с фланелката на Байер във всички турнири. Точно толкова 27-годишният футболист отбеляза през миналите два сезона в Манчестър Юнайтед и Реал (Мадрид).

Щефан Кислинг донесе победата на елитния тим с гола си в 55-ата минута. Карим Белараби фиксира крайното 1:3 в 83-ата минута. Домакините завършиха с човек по-малко, след като Тафершхофер (79) получи червен картон.

Вердер отстрани Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:3 като гост. Ларс Щиндъл откри за домакините в 10-ата минута, но Янек Щенберг (52) изравни.  6 минути по-късно Яник Вестергаард направи обрата пълен – 1:2. Четвърт час преди края на мача Бранимир Хръгота изравни за 2:2. Още в ответната атака обаче ветеранът Клаудио Писаро отново изведе Вердер напред – 2:3. Антъни Ужа в 78-ата се разписа за 2:4, преди Хръгота да фиксира крайния резултат 3:4.