Ювентус победи с лекота Пескара с 3:0 в мач 13-ия кръг на италианската Серия "А". "Бианконерите" имаха тотално надмощие над значително отстъпващия по класа съперник и само пропуските пред вратата им попречиха да запишат доста по-убедителен успех. Пескара вече има пет поредни поражения. Лидерът пък няма грешна стъпка у дома от седем поредни мача.

В 25-ата минута Лихщайнер от домакините получи контузия и трябваше да бъде заменен от резервата Куардадо. Именно колумбиецът беше замесен в комбинацията довела до първото попадение на Сами Кедира. Немският национал получи топката на точката на дузпата и простреля стража на гостите Бизари. В 63-ата минута Кедира пък асистира на Марио Манджукич за второто попадение като му свали топката с глава на 2 метра от вратата. В 69-ата минута Ернанес реши всичко с красиво изпълнение от дистанция и опъна мрежата за 3:0.

Лидерът Ювентус има 33 точки, Рома е с 26, Милан има 25. Пескара е 18-и със 7 т.