Грандът Галатасарай загуби изненадващо с 1:2 от Акхисар в мач от 7 кръг на турската Сюперлиг. Участникът в групите на Шампионската лига допусна поражението като гост. И двете попадения за домакините реализира роденият на 18 април 1990 година Омар Ниасе. Той се разписа в 34-ата и 57-ата минути. Дидие Дрогба заби почетното попадение в 68-ата минута. Това беше дебют за новия треньор на Галатасарай Роберто Манчини в турското първенство. Преди няколко дни специалистът дебютира с равен срещу Ювентус в групите на Шампионската лига. Акхисар изненадващо е в горната половина на таблицата, на четвърто място, с 13 точки. Галатасарай е на противоположния край, 13-ти с едва 7 точки. Чим Бом има само една победа от шестте мача от началото на сезона./БЛИЦ

Фенербахче – Трабзонспор 0:0

Класиране след 7 кръг: 1.Фенербахче 16, 2.Бешикташ 15, 3.Ризеспор 13, 4.Акхисар 13, 5.Трабзонспор 13, 6.Касъмпаша 12 и други