Съндърланд продължава съживяването си под ръководството на Густаво Пойет и в мач от 11 кръг се наложи с 1:0 над Манчестър Сити.

Това беше втората победа за „черните котки“ през този сезон, докато „гражданите“ записаха четвъртата си загуба от старта на първенството.

Фил Бардсли вкара единствения гол в мача в 21-ата минута, когато се освободи от Джеймс Милнър и прати топката във вратата на Костел Пантилимон.

След това Манчестър Сити доминираше в мача, но не успя да пробие добре организираната защита на Съндърланд и вратаря Вито Маноне.

При най-чистото положение за „гражданите“ Маноне изби удар с глава на Серхио Агуеро.

Въпреки победата Съндърланд остана на предпоследното място, но вече със 7 точки. Манчестър Сити е седми с 19 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
09.11.13
17:00 ч.
Астън Вила - Кардиф 2:0
1:0 Леандро Бакуна (76), 2:0 Либор Козак (84)
09.11.13
17:00 ч.
Челси - Уест Бромич 2:2
1:0 Самуел Ето'о (45), 1:1 Шон Лонг (61), 1:2 Стефан Сесеньон (68), 2:2 Еден Азар (90+6 - дузпа)
09.11.13
17:00 ч.
Кристъл Палас - Евертън  0:0
09.11.13
17:00 ч.
Ливърпул - Фулъм 4:0
1:0 Фернандо Аморебиета (23-автогол), 2:0 Мартин Шкъртел (26), 3:0 Луис Суарес (36), 4:0 Луис Суарес (54)
09.11.13
17:00 ч.
Саутхемптън - Хъл Сити 4:1
1:0 Морган Шнайдерлин (16), 2:0 Рики Ламбърт (30-дузпа), 3:0 Адам Лалана (37), 3:1 Яник Сагбо (55), 4:1 Стивън Дейвис (88)
09.11.13
19:30 ч.
Норич - Уест Хям 3:1
0:1 Рейвъл Морисън (32), 1:1 Гари Хупър (54-дузпа), 2:1 Робърт Снодграс (72), 3:1 Лирой Фер (90+1)
Манчестър Юнайтед - Арсенал (Диема)
Баланс: 188 мача, 78 победи за Манчестър Юнайтед, 43 равенства, 67 победи за Арсенал