Борещият се за оцеляване в Лига 1 Сошо изненадващо победи Олимпик (Марсилия) с 3:1 в мач от 20 кръг, въпреки че в последните 20 минути игра с човек по-малко.

Сошо загуби последните си три мача и нямаше победа от средата на ноември. Срещата на “Стад Огюст Бонал” се проведе при обилен снеговалеж.

Тимът на Ерик Ели откри резултата в 18-ата минута след попадение на Слоан Приват с глава.

Седрик Бакамбу удвои пет минути преди почивката. Веднага след интервала Жереми Морел от гостите си вкара автогол след центриране на Себастиан Руде.

Андре Айю вкара почетното попадение за Олимпик (Марсилия) в 55-ата минута. Малко след това Жозеф Лопи от Сошо получи червен картон.

Гостите удариха два пъти гредата чрез Никола НКулу и Лукас Мендес, но не успяха да стигнат до нов гол във вратата на Симон Пуплен.

Победата изкачи Сошо над зоната на изпадащите. Тимът на Ерик Ели заема вече 17-о място с 19 точки. Олимпик (Марсилия) е трети с 38 точки, на три точки зад лидера Олимпик (Лион) и на една зад втория ПСЖ.

Сошо – Олимпик (Марсилия) 3:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (ЛИОН) 41, 2.ПСЖ 39, 3.Олимпик (Марсилия) 38, 4.Бордо 32, 5.Ница 32 и др.