Спортинг (Лисабон) допусна първа загуба в предсезонната подготовка - 0:2 от бившия отбор на Николай Михайлов Твенте. Българският национал Симеон Славчев беше сред резервите за португалския гранд и влезе на терена в 76-ата минута.

Кастаньос изведе Твенте напред в резултата с гол още в 5-ата минута. Спортинг остана с човек по-малко, след като Маурисио бе изгонен с втори жълт картон в 74-ата. Пред Симеон Славчев се откри възможност да изравни резултата в 87-ата минута, но ударът му бе блокиран от Чучо Мартина. До края холандците стигнаха до втори гол, дело на Промес за 2:0.

Припомняме, че Славчев записа 10 минути при предишната проверка на Спортинг над Утрехт с 3:0. Контролата с Твенте беше последна за "лъвовете" на холандска земя.