Българският полузащитник Симеон Славчев най-сетне направи своя официален дебют за Спортинг (Лисабон). Португалският гранд победи Витория (Гимараеш) с 2:0 като гост в мач за Купата на Лигата. Бившият футболист на Литекс беше привлечен преди началото на сезона, но до момента така и не получаваше шанс за изява от старши треньора на „лъвовете” Марко Силва. Днес обаче Славчев излезе като титуляр и остана на терена до 60-ата минута, когато беше сменен от Уалисон Тейшейра.

Гостите започнаха с титулярен състав от футболисти, които по-рядко играят в първенството и евротурнирите. Славчев игра в средата на терена, заедно с Ориол Росел и Райън Гаулд. Гостите поведоха с гол на Хелдон още в 5-ата минута. В последната минута резервата Осман Драме фиксира крайното 0:2. Спортинг е лидер в група "С" с 3 точки. Белененсес и Боависта имат по 1 точка, а Витория Сетубал и Витория (Гимараеш) са без точки.