Анортозис победи Аполон с 3:2 в мач от 20-ия кръг на кипърското първенство.  Симеон Славчев беше титуляр за гостите. Българският национал беше сменен в 76-ата минута от Макридис.

Анортозис игра от 50-ата минута с човек по-малко, след като Моура получи червен картон. В самия край на мача Сакети от Аполон също беше изгонен. Силва от дузпа в 15-ата и Холгерсон, който си вкара автогол, доведоха резултата до 0:2. Холгерсон в 67-ата, Константинос в 74-ата и Пеле от дузпа в 90-ата донесоха обрата на останалите с 10 души  домакини.

Костадин Башов игра 82 минути за своя Еносис (Паралимни), който направи 2:2 с Арис (Лимасол).

Воденият от сърбина с български паспорт Данило Дончич тим на Етникос (Ахна) завърши 1:1 у дома си срещу Пафос.