Славия спечели последната си контрола преди началото на пролетния полусезон, след като се наложи с 2:0 над Доростол (Силистра) в контролна среща.

Силистренци почти не оказаха съпротива на “белите” и в 27-ата минута получиха гол. Мартин Кушев се разписа след асистенция на Спас Георгиев. Три минути по-рано опасен удар на Кушев с глава бе спасен от вратаря на гостите.

17 минути след началото на второто полувреме Славия удвои аванса си. Този път голът дойде след комбинация между Николай Божов и Георги Христов, като бившият нападател на “Левски” и “Ботев” (Пловдив) се разписа от десетина метра.

По-късно Христов нямаше шанс и удари дясната греда на вратата на Доростол, а минута преди края Божов не успя да се разпише сам срещу вратаря. На 27 февруари Славия гостува на Калиакра в мач от 16 кръг на “А” група./БЛИЦ