Сасуоло прекъсна серията си от 10 поредни мача без победа във всички турнири, след като в среща от 15 кръг на Серия „А“ се наложи с 3:0 Емполи.

„Неровердите“ вкараха две дузпи през първата част. Първата беше реализирана от Лоренцо Пелегрини в 22-ата минута, а четвърт час по-късно Федерико Рики удвои от бялата точка.

В 53-ата минута Антонино Рагуса се разписа при добавката на удар на Рики, париран от вратаря на гостите Лукаш Скорубски. Така Сасуоло събра 17 точки и излезе на 14-о място в класирането, а Емполи е 17-и с 10 точки след третата си поредна загуба.

Пескара спря серията си от седем поредни победи, след като направи 1:1 като домакин на Каляри. Марко Бориело даде аванс на гостите в 24-ата минута, а 10 минути по-късно сардинците останаха с човек по-малко, след като Давиде ди Дженаро получи втори жълт картон.

Джанлука Капрари изравни за Пескара във втората минута на добавеното време. Въпреки че спечелиха точка, „делфините“ нямат победа от първия кръг, когато се наложиха над Сасуоло. Пескара е в зоната на изпадащите – 18 място със осем точки. Каляри е 11-и с актив от 20 точки.