Олимпик (Марсилия) е новият шампион на Франция, осигурявайки си титлата два кръга преди края на първенството. Воденият от Дидие Дешан тим победи с 3:1 Рен на "Стад Велодрон" в мач от 36-ия кръг на Лига 1. Така два кръга преди края на шампионата Марсилия е със 75 точки, а преследвачите Лил и Оксер имат по 67.

Олимпик се завръща на върха във Франция за първи път от сезон 1991/92. Това е десета титла на отбора в историята на клуба, като девет от трофеите са след създаването на професионалния футбол във Франция през 1932-а.

Още в 4-ата минута Габриел Хайнце откри за Марсилия. В 38-ата Джими Брианд изравни за Рен. Домакините решиха всичко в своя полза в рамките на минута, когато в 75-ата Мамаду Нианг направи 2:1, а секунди след това Лучо Гонзалес оформи крайното 3:1. /БЛИЦ