Ливърпул записа първата си победа в последния един месец. След равенството 2:2 с Лудогорец в София „червените“ постигнаха домакински успех с 1:0 над Сток Сити в среща от 13 кръг на Висшата лига. По този начин мърсисайдци спряха серия от три поредни загуби и четири мача без победа.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард получи почивка и започна срещата като резерва. Днес той отбеляза 16-ата годишнина от дебюта си във Висшата лига. Стиви Джи се появи в игра в 75-ата минута на мястото на Лукас Лейва. Гостите бяха близо да шокират „Анфилд“, след като Маме Бирам Диуф не успя да преодолее Симон Миньоле, а удар на Боян Къркич се отби в гредата.

Лукас Лейва, Рики Ламбърт и Джо Алън пропуснаха за Ливърпул, а Рахийм Стърлинг изби от голлинията удар на Диуф. Тимът на Брендън Роджърс стигна до успеха пет минути преди края. Рики Ламбърт с глава стреля в гредата, но Глен Джонсън беше точен при добавката.

С този успех Ливърпул измести Сток Сити от 11-ото място в класирането. „Червените“ вече имат актив от 17 точки, две повече от „грънчарите“.

Манчестър Юнайтед – Хъл Сити 3:0
1:0 Крис Смолинг (16), 2:0 Уейн Рууни (41), 3:0 Робин ван Перси (66)
29.11.14
17:00 ч.
КПР – Лестър 3:2
0:1 Естебан Камбиасо (4), 1:1 Уес Моргън (37-авт.), 2:1 Лирой Фер (45), 2:2 Джефри Шулп (67), 3:2 Чарли Остин (73)
29.11.14
17:00 ч.
Суонзи – Кристъл Палас 1:1
1:0 Вилфред Бони (15), 1:1 Миле Йединак (25-дузпа)
15:30 ч.
Саутхемптън – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 72 мача, 26 победи за Саутхемптън, 22 равенства, 24 победи за Манчестър Сити