Аугсбург продължава силното си представяне в края на годината. След като елиминира Партизан и си осигури участие на 1/16-финалите на Лига Европа, днес тимът на Маркус Вайнцийръл се наложи с 2:1 над Шалке 04 в среща от 16 кръг.

Това беше трета победа за баварския тим в последните му четири мача (едно равенство) в Бундеслигата. Така Аугсбург напусна зоната на изпадащите в класирането.

Хонг Йон Хо даде аванс на домакините в 34-ата минута, когато при удар на Доминик Кор топката рикошира в крака на корееца и влезе във вратата на  му след удар на Доминик Кор и влезе във вратата на Ралф Ферман.

Сеад Колашинац изравни в 70-ата минута, когато се възползва от хубав пак на Ерик-Максим Чупо-Мопинг. Франсиско Каюби донесе победата на баварския тим в добавеното време.

С този успех Аугсбург събра 16 точки и излезе на 13-о място, като вече има две точки аванс пред зоната на изпадащите. Шалке 04 е осми с 24 точки.

Байерн – Инголщад 2:0
1:0 Роберт Левандовски (65), 2:0 Филип Лам (75)
12.12.15
16:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер 1:1
0:1 Николай Мюлер (21), 1:1 Максимилиан Арнолд (78)
12.12.15
16:30 ч.
Вердер – Кьолн 1:1
1:0 Яник Вестергаард (4), 1:1 Душан Швенто (79)
Дармщад – Херта 0:4
0:1 Ведад Ибишевич (12), 0:2 Марвин Платенхардт (26), 0:3 Ведад Ибишевич (50), 0:4 Саломон Калу (77)
12.12.15
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) 5:0
1:0 Щефан Кислинг (30), 2:0 Хавиер Ернандес (63), 3:0 Щефан Кислинг (66), 4:0 Хавиер Ернандес (75), 5:0 Хавиер Ернандес (76)
13.12.15
16:30 ч.
Аугсбург – Шалке 04 2:1
1:0 Хонг Йон Хо (34), 1:1 Сеад Колашинац (70), 2:1 Франсиско Каюби (90+2)
13.12.15
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2)
Баланс: 84 мача, 40 победи за Борусия (Дортмунд), 16 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Примера дивисион.